Ronde 21, 13 februari 2014
vrijdag 14 februari 2014 11:52

Ronde 21 op 13 februari:


Het tweede achttal speelde thuis een externe wedstrijd zodat er voor de interne competetitie 13 leden overbleven. André kreeg een bye deze ronde. Martijn Larink is weer terug en komt naar verwachting weer constant schaken op de club! 

Miriam speelde tegen Elzo en kon in de opening goed bijblijven. Daarna wist Elzo het initiatief naar zich toe te trekken en daarmee ook de partij. Thijmen moest tegen de teruggekeerde Martijn en kreeg een zware aanval te verduren. Tijdens een moment van onoplettendheid bij Martijn kon Thijmen echter met de dame schaak geven en won daarna materiaal. Martijn had geen aanval meer en kon opgeven. 

Peter speelde een partij tegen Leen waarbij hij veel open lijnen kreeg. Beide lopers wezen naar de koningsstelling en nadat ook dame en toren waren gepositioneerd, stond Leen heel moeilijk. Hij probeerde zich nog te verweren maar Peters aanval was te sterk zodat Leen moest opgeven. Leo en Berry (2e en 3e in de ranglijst) speelden tegen elkaar. Leo koos voor een wat passieve opstelling waardoor Berry al snel in de aanval kon gaan. Leo's stukken hadden slecht contact met elkaar, in tegenstelling tot Berry's stukken. Leo's koning kwam op de tocht te staan en toen Berry een stuk won vond Leo het wel genoeg. 

De langste partij van de avond vond plaats tussen Gert-Jan en Ronald. Gert-Jan verraste door weer eens een andere opening te spelen maar Ronald speelde de opening prima en was tevreden met zijn stelling. Toen hij echter lopers ruilde kwam Gert-Jans koning al gunstig te staan voor het eindspel. Ronald vond dat het gelijk stond en bood remise aan maar Gert-Jan wilde door. Het eindspel werd door Ronald niet naar behoren gespeeld zodat Gert-Jan door middel van zijn vrijpion de winst kon binnenhalen en de spanning in de competitie enigszins terugbrengt. 

Beker:

Bert speelde tegen Corstiaan voor de beker. Na de opening stond een gelijke stand op het bord. In het gevorderde middenspel had Corstiaan echter weining velden voor zijn loper en had hij een zwakke pion. Toen hij een onnauwkeurige zet speelde won Bert een pion. Dit betekende indirect ook de winst want deze voorsprong buitte hij keurig uit.

 

Volgende week geen externe wedstrijden dus ik hoop op een goede opkomst!

 

Laatst aangepast op vrijdag 14 februari 2014 22:09