20161117 Leusden 1 - HSG 4 (8-tal)
zondag 20 november 2016 21:18

Eclatante zege Leusdense schakers!

 

Op donderdag 17 november kwam het 4de team van HSG uit Hilversum naar Leusden. HSG kwam met grootse plannen naar Leusden, maar kwam van een koude kermis thuis. Een 7 ½ - ½ nederlaag voor HSG kwam voor hen keihard aan. Voor zover ik heb kunnen nagaan heeft Leusden 1 deze eeuw nog niet zo’n grote overwinning gehaald.

 

Ronald Staal zorgde voor de snelle voorsprong. Hij won in het middenspel een stuk en speelde dat keurig uit. Vervolgens kwam de enige remise op het scorebord. Elzo van Kampen heerste op de c-lijn, maar kreeg onvoldoende ruimte om daar het verschil te maken. Na stukkenruil bleef er niets anders over dan een gelijkspel.

 

Daarna wonnen Tjerk Zijlstra, Bert Uneken, Dick Willigenburg, Peter Weijgertze, Berry Beijer en Gert-Jan Fröberg hun partij. Tjerk kon heerlijk aanvallen over de koningsvleugel en besliste de partij met mat. Bert kwam 2 pionnen voor, moest deze terug geven, maar kon daarna met een vrijpion de partij beslissen.

 

Dick kwam materiaal achter, maar dwong zijn tegenstander om de koning in het midden te houden. Hierdoor kon hij met verschillende penningen de partij toch naar zich toe trekken. Peter won een stuk tegen een pion. Zijn tegenstander verdedigde taai, maar het verlies van een 2de stuk werd hem toch te veel.

 

Berry kon de druk op zijn tegenstander vasthouden. Telkens als zijn tegenstander zich dacht te bevrijden wist hij dat te voorkomen. Berry won een pion en de blijvende matdreiging was voldoende om te winnen. Gert Jan kwam 2 pionnen achter en leek als enige te gaan verliezen, maar wist op wonderbaarlijke wijze de bakens te verzetten. Hij won de pionnen terug met rente en in de tijdnoodfase vond hij een fantastische combinatie die hem alsnog de winst opleverde.

 

Op basis van rating geen uitzonderlijke uitslag, maar rating geeft niet altijd een goed beeld. Ook onderschatting blijft altijd op de loer liggen.

 

Individuele uitslagen (tussen haakjes de rating)

 

Leusden 1

-

HSG 4

7 ½

-

½

G.J. Fròberg (1831)

-

F. Oudshoorn (1661)

1

-

0

B. Beijer (1851)

-

C. Amende (1582)

1

-

0

B. Uneken (1827)

-

P. Guldberg (1569)

1

-

0

P. Weijgertze (1776)

-

H. Jochems (1524)

1

-

0

R. Staal (1801)

-

P. Kreuning (1551)

1

-

0

E. van Kampen (1648)

-

J. Stomphorst (1447)

1

-

½

D. Willigenburg (1662)

-

G. Vogel (1449)

1

-

0

T. Zijlstra (1484)

-

S. Reumer (1367)

1

-

0

 

 

 

Laatst aangepast op zondag 20 november 2016 21:20