20161212 Hoogland 3 - Leusden 1 (8-tal)
maandag 19 december 2016 09:42

Opnieuw grote zege voor Leusdense schakers.

Op maandag 12 december gingen de Leusdense schakers voor de 2de keer dit jaar op bezoek in Hoogland om te spelen tegen Hoogland 3. In april werd het 6-2 voor de Leusdenaren. Een prestatie die nu werd geëvenaard. In april ging het heel snel. Nu moest er harder voor gestreden worden.

 

Door overwinningen van, in deze volgorde, Gert-Jan Fröberg, Berry Beijer, Peter Weijgertze en Egbert Moed liep Leusden naar een 4-0 voorsprong uit. Gert-Jan won door verschillende penningen over de lange diagonaal A1-H8. Berry moest lang en voorzichtig manoeuvreren om in het eindspel toe te slaan. Peter drukte vanaf het begin zijn tegenstander in de verdediging. Peter won omdat de tijd van zijn tegenstander op was, maar had ook een duidelijk gewonnen stelling. Egbert won materiaal en bouwde dat uit naar winst.

 

Daarna werd het duidelijk dat er nog even geknokt moest worden voor de winst. Dick Willigenburg verloor. Hij was een pion achter gekomen en die bereikte het promotieveld, waardoor hij te veel achter kwam. Ronald Staal stond een paard achter, maar zorgde er voor dat zijn tegenstander geen enkele pion meer overhield. Met enkel een paard en een koning kon er niet meer gewonnen worden. Dus remise. Bert Uneken stond een pion voor, maar moest herhaling van zetten toestaan, waardoor dit ook remise werd. Als laatste was Elzo van Kampen bezig. Hij zette zijn tegenstander onder steeds meer druk. Die gebruikte vervolgens erg veel tijd, waardoor hij in de tijdnood een cruciale fout maakte, die Elzo vakkundig afstrafte en de 6-2 eindstand op het scorebord bracht.

 

Leusden is hierdoor naar de 2de plaats opgeklommen.

 

Maandag 19 december speelt Leusden in en tegen Nijkerk de bekerwedstrijd.

 

Individuele uitslagen (tussen haakjes de rating)

 

Hoogland 3

-

Leusden 1

2

-

6

M. Beurskens (1554)

-

G.J. Fröberg (1831)

0

-

1

J. Oosterhout (1716)

-

B . Beijer (1851)

0

-

1

H. van Diermen (1686)

-

B. Uneken (1827)

½

-

½

J. Snijders (1725)

-

P. Weijgertze (1776)

0

-

1

E. von Kreyfelt (1692)

-

R. Staal (1801)

½

-

½

C. van Hoorn (1687)

-

E. van Kampen (1648)

0

-

1

J. van Ophem (1606)

-

D. Willigenburg (1662)

1

-

0

A. Schillemans (1617)

-

E. Moed (1562)

0

-

1