20180308 Leusden 1 - Wijdemeren 1
maandag 12 maart 2018 19:58

Leusdense schakers winnen ruim, maar …!

 

Op donderdag 8 maart kwam Wijdemeren 1 uit Kortenhoef naar Leusden. Wijdemeren staat er zeer slecht voor en had gemiddeld nog geen bordpunt per wedstrijd gehaald. Leusden, volop in de titelrace, was dus gebrand op een grote overwinning. Het werd 7-1 voor Leusden. En hoewel de cijfers een walk over suggereren, was dat verre van de werkelijkheid.

 

Gert Jan Fröberg was de enige die al snel een riante voorsprong had en redelijk eenvoudig het punt binnen kon halen. Daarna duurde het lang voordat Bert Uneken ook won. Hij kwam in een voor hem lastige opening. Won een pion, maar zijn tegenstander had wel compensatie. Maar het geduld van Bert werd beloond.

 

De domper kwam doordat Paul Lindhout door een gigantische blunder verloor. Hij verwisselde 2 zetten. Typisch geval van schaakblindheid. Dick Willigenburg zorgde voor de goede voortzetting. Ook hij moest geduld betrachten voor hij de winst binnen kon halen. Elzo van Kampen had een degelijke opening, maar geen optisch voordeel. Na lang spelen kwam hij materieel fors voor, maar zijn tegenstander bleef lang doorspelen voor hij besloot dat het zinloos was.

 

Ook Ronald Staal had een lastige avond. Zijn tegenstander speelde op remise en Ronald had geen mogelijkheden voor zijn mooie combinaties, maar uiteindelijk lukte het wel om te winnen. De tegenstander van Peter Weijgertze deed ook heel weinig. Alles was gericht op een remise, maar Peter wilde zich daar niet bij neerleggen. Hij forceerde een doorbraak en dat pakte goed uit.

 

Als laatste was Berry Beijer klaar. Hij had de op papier sterkste tegenstander. Hij kreeg een remise aanbod, maar weigerde dat. Hij vertrouwde als vaker op zijn eindspeltechniek en het duurde heel lang, voordat dat goed uitpakte. Hij mistte de geforceerde winst, maar zijn tegenstander werkte mee.

 

Leusden blijft 2de en moet op 27 maart tegen de koploper, Oud Zuylen 4. Alleen winst biedt uitzicht op het kampioenschap, maar is dan het bordsaldo voldoende??? Op basis van rating was 8-0 geen uitzonderlinge uitslag geweest.

 

Individuele uitslagen (tussen haakjes de rating)

 

Leusden 1

Wijdemeren 1

7 – 1

 

 

 

B. Beijer (1853)

P. Zeeman (1746)

1 - 0

G.J. Fröberg (1823)

P. Cornelissen (1482)

1 - 0

B. Uneken (1774)

J. Selders (1408)

1 - 0

R. Staal (1759)

J. van der Klein (1351)

1 - 0

P. Weijgertze (1713)

T. Koopman (1367)

1 - 0

P. Lindhout (1686)

T. Kleinwoud (1276)

0 - 1

D. Willigenburg (1646)

J. Verburg (1221)

1 - 0

E. van Kampen (1641)

J. Andriessen (1210)

1 - 0

 

 

 

Laatst aangepast op maandag 12 maart 2018 20:01