20181206 Leusden 1 - Amersfoort 2 (8-tal) PDF Afdrukken E-mailadres
Geschreven door Berry Beijer   
zondag 16 december 2018 06:52

Leusdense schakers kansloos

 

Op donderdag 6 december kwam het 2de team van Schaakgenootschap Amersfoort op bezoek in Leusden. Amersfoort op papier heel veel sterker dan Leusden en ze maakten het volledig waar. Een niet mis te verstane nederlaag van ½ - 7 ½ stond aan het eind van de avond op het wedstrijdformulier. Leusden gaf het niet cadeau want de spelers van Amersfoort moesten alle zeilen bijzetten, maar toch zie je het verschil in ervaring en kracht.

 

Ronald Staal was de enige die een resultaat wist te bereiken. Hij had na lang strijden een pion minder, maar met lopers van ongelijke kleur was remise de enige juiste uitslag.

 

Invaller Floris Dorrestijn was vooraf gewaarschuwd dat hij een heel sterke tegenstander zou krijgen. Hij speelde fantastisch en na lang spelen waren er zelfs kansen op een resultaat. Maar helaas deed het gebrek aan ervaring hem de das om. Zijn tegenstander, oud lid van Leusden en meervoudig kampioen van Leusden, Sharoez was zeer complimenteus over het door Floris vertoonde spel.

 

Alle andere spelers van Leusden vochten voor wat ze waard waren, maar kregen toch het deksel op de neus. Het krachtverschil was te groot. Berry Beijer dacht van het bord te worden geveegd, maar kreeg toch compensatie. Op een gegeven moment ging zijn tegenstander heel lang nadenken. Berry zag al een bui hangen, maar dacht dat zijn tegenstander, door het lange nadenken de winst niet zag. Hij werd totaal verrast door een torenoffer en later een 2de torenoffer. Het bleek een matcombinatie die 9 zetten diep was uitgedacht. Indrukwekkend!! Geen schande als je op zo’n manier verliest.

 

Individuele uitslagen (tussen haakjes de rating)

 

Leusden 1

 

Amersfoort 2

½ - 7½

B. Uneken (1755)

-

A. Tissink (1938)

0 – 1

B. Beijer (1848)

-

Q. v.d. Seyp (1938)

0 – 1

G.J. Fröberg (1825)

-

A. Burer (1858)

0 – 1

R. Staal (1764)

-

A. Miltenburg (1968)

½ - ½

P. Weijgertze (1722)

-

R. Flohr (1829)

0 – 1

E. van Kampen (1629)

-

J. Piet (2051)

0 – 1

P. Lindhout (1634)

-

D. Flohr (1849)

0 – 1

F. Dorrestijn (1374)

-

S. Sharizadeh (1927)

0 – 1