20190115 Lekstroom 1 - Leusden 1 (8-tal) PDF Afdrukken E-mailadres
Geschreven door Berry Beijer   
woensdag 01 mei 2019 16:55

Belangrijk matchpunt voor Leusdense schakers

Dinsdag 15 januari mochten de Leusdenense schakers naar Nieuwegein voor hun wedstrijd tegen Lekstroom 1. Op papier een sterkere tegenstander, maar ondanks dat nam Leusden toch een matchpunt mee naar huis. Het werd 4-4! Goed voor een tussentijdse 5de plaats.

Het ging in het begin gelijk op.

Gelijke spelen van Bert, Peter, Elzo en Hans. Er was ook weinig op af te dingen. Alleen Hans had wel een winstpoging kunnen ondernemen, maar hij had de laatste weken al wat mooie stellingen om zeep geholpen. Dat zorgt niet voor veel zelfvertrouwen, dus een remise geeft dan weer een steun in de rug.

Floris viel in voor Gert-Jan. De opstelling werd hierdoor wel enigszins aangepast, maar dat pakte toch niet slecht uit. Floris deed zijn best, maar het blijkt toch net een niveau te hoog. Toch is het voor zijn ontwikkeling belangrijk om wedstrijden op dit niveau te spelen.

Berry verloor ook. Hij kwam telkens 1 tempo te kort om er een gelijkspel uit te halen. Heel verrassend werd door de tegenstander van Paul opgegeven. Nauwkeuriger naar de stelling kijkend bleek het terecht. Paul had een pion die “gewoon” door kon lopen. Tot slot zorgt Ronald Staal voor de gelijkmaker. Hij had veel meer tijd op de klok dan zijn tegenstander, terwijl de materiaalverhouding gelijk was. Ronald zorgde voor veel complicaties, waardoor zijn tegenstander de tijd “vergat” en daardoor verloor.

De volgende wedstrijd thuis tegen Hoevelaken 1 op 7 februari is enorm belangrijk voor de strijd om in de 1ste klasse te blijven.

Individuele uitslagen (tussen haakjes de rating)

Lekstroom 1

Leusden 1

4 - 4

V. van Rooijen (1635)

-

B. Uneken (1829)

½ - ½

C. Moons (1849)

-

B. Beijer (1848)

1 – 0

B. Schuddeboom (1803)

-

P. Weijgertze (1722)

½ - ½

H. van Dijk (1705)

-

R. Staal (1764)

0 – 1

R. de Haas (1769)

-

P. Lindhout (1634)

0 – 1

S. Bastiaans (1754)

-

H. Leenen (1668)

½ - ½

B. de Vries (1681)

-

F. Dorrestijn (1374)

1 – 0

M. Schonewille (1673)

-

E. van Kampen (1629)

½ - ½