20190425 HSG 1 - Leusden 1 (8-tal) PDF Afdrukken E-mailadres
Geschreven door Berry Beijer   
woensdag 01 mei 2019 17:24

Leusdense schakers heel dicht bij stunt

Het 1ste team van de schaakvereniging Leusden was al zeker van lijfsbehoud en kon vrijuit spelen. Op donderdag 25 april moesten zij naar Hilversum voor een lastige klus. Hilversum was op papier duidelijk sterker. Bovendien had Leusden hier ook al de bekerwedstrijd gespeeld en met 4-0 verloren. Boven alle verwachtingen werd er slechts met 5-3 verloren, maar … er heeft zelfs een matchpunt ingezeten!!!

Ronald Staal, onze best scorende speler tot nu toe, begon met zorgen in de privé sfeer. Dat kostte zijn concentratie. Ondanks een veelbelovend begin verloor hij toch. Berry Beijer stond vanaf het begin onder grote druk. Even dacht hij dat er een remise inzat, maar dat bleek toch niet realistisch.

Het was Gert Jan Fröberg die de spanning terug bracht. Een fraaie aanval met een terechte winst was het resultaat. Paul Lindhout zorgde voor de gelijkmaker. Hij rondde een prachtige aanval af.

Helaas wist Peter Weijgertze zijn tegenstander niet af te troeven. Hij verloor door te grote druk van zijn tegenstander. Bert Uneken wist in een indrukwekkende partij de stand weer in evenwicht te brengen. Bert offerde in de opening een pion om aanvallend groot voordeel te krijgen. De kracht van zijn aanval nam met elke zet toe en dat resulteerde in een terechte winst. Vooral het slot was van grote schoonheid.

Elzo van Kampen vocht voor wat hij waard was, maar leek het niet te redden. Even leek een herhaling van zetten tot remise te leiden, maar dat mocht niet zo zijn. Hij verloor. Hans Leenen tenslotte, stond in een gewonnen stelling en had de stunt kunnen volbrengen. Echter de tijdnood bracht hem in een verkeerd plan, waardoor hij jammer genoeg alsnog verloor.

De 6de plaats voor Leusden is zeker, maar een 5de plaats is zelfs nog mogelijk. Daarvoor moeten we in de laatste wedstrijd tegen Woerden 1 nog 1,5 bordpunt halen. Woerden is vrijwel zeker kampioen. Ze zijn nog ongeslagen. Maar we verwachten hen in de laatste ronde op volle sterkte en dan is 1,5 bordpunt een heel zware opgave, maar niet onmogelijk.

Individuele uitslagen (tussen haakjes de rating)

HSG 1

Leusden 1

5 – 3

Dekker, S.T. (Sito) (1958)

-

Uneken, B. (Bert) (1828)

0 – 1

Jong de, R.M. (Roel) (1937)

-

Beijer, B.J.G. (Berry) (1839)

1 – 0

Vos de, M.A.C. (Michael) (1878)

-

Fröberg, G.J. (Gert-Jan) (1863)

0 – 1

Vermeulen, L.J. (Bart) (1864)

-

Staal, R. (Ronald) (1783)

1 – 0

Jos, E. (Ernst) (1855)

-

Weijgertze, P.D. (Peter) (1709)

1 – 0

Schootbrugge van de, G.V. (Gabri) (1836)

-

Leenen, J.D. (Hans) (1656)

1 – 0

Ibrahim, G. (Geomerd) (1824)

-

Lindhout, P.P. (Paul) (1639)

0 – 1

Nagel, J.G. (Jan) (1717)

-

Kampen van, E. (Elzo) (1644)

1 – 0