Veenendaal 1 - Leusden 1 PDF Afdrukken E-mailadres
Geschreven door Berry Beijer   
dinsdag 09 november 2021 11:42

Leusdense schakers winnen in Veenendaal

Na het knappe gelijke spel tegen het sterke Moira-Domtoren 2 vorige maand gingen de Leusdense schakers op donderdag 4 november naar Veenendaal om het daar op te nemen tegen Veenendaal 1. Op papier heeft Leusden het sterkere team, maar dat moet in de praktijk maar weer bewezen worden. Het werd een ruime 2 ½ - 5 ½ overwinning.

 

Gewonnen werd er door Paul Lindhout, Ronald Staal, Elzo van Kampen en Peter Weijgertze. Terwijl Berry Beijer, Bert Uneken en Hans Leenen remise overeenkwamen. Helaas was Dick Willigenburg de enige met een nederlaag.

 

Helaas heb ik gemist hoe Elzo als eerste de winst binnen haalde. Berry kwam niet in zijn spel. Zijn tegenstander had een fraaie variant in de opening en had het betere van het spel. Maar nergens werd het evenwicht verstoord. Ook de stelling bij Hans werd nergens verstoord, zodat ook daar tot remise werd besloten.

 

Het was Ronald die de voorsprong vergrootte. Hij offerde een pion in de opening om tegenspel te krijgen. Hij kreeg het met veel rente terug. Dick raakte een pion achter zonder compensatie en dat werd hem in het eindspel fataal.

 

Bert leek lange tijd beter te staan, maar kon dat niet uitbouwen, zodat remise een logische uitslag was. Peter stond ruim materiaal voor, maar liet de omstanders en zichzelf wel even schrikken toen hij zo een toren weggaf. Maar hij bleef materiaal voor en daarna maakte hij geen fout meer.

 

Paul was de laatste. Hij stond een pion voor en heel veel tijd op de klok. Hij wist dit voordeel fraai uit te buiten.

 

Op 2 december ontvangt Leusden het 2de team van De Rode Loper uit Utrecht.

 

De stand kan gevonden worden op het internet: Netstand 4 - SOS.

Individuele uitslagen

Veenendaal 1

Rating

Leusden 1

Rating

Ronde 3

Duijker, J.H. (Bert)

1849

Beijer, B.J.G. (Berry)

1829

½ - ½

Bodegraven van, J. (Jan)

1833

Uneken, B. (Bert)

1809

½ - ½

Dodeweerd van, M.J.B. (Martjan)

1615

Lindhout, P.P. (Paul)

1703

0 - 1

Dik, P.E. (Pim)

1766

Staal, R. (Ronald)

1784

0 - 1

Carsouw, O. (Olle)

1481

Kampen van, E. (Elzo)

1668

0 - 1

Capiteijns, C. (Cees)

1534

Leenen, J.D. (Hans)

1675

½ - ½

Blom, L.H. (Lodewijk)

1450

Willigenburg, D. (Dick)

1592

1 - 0

Wolters, R.S. (Rens)

1344

Weijgertze, P.D. (Peter)

1652

0 - 1

Gemiddelde Rating:

1609

Gemiddelde Rating:

1714

2½-5½

 

 

Laatst aangepast op woensdag 16 maart 2022 20:43